Статті10 верес. 2024

Навчайтесь та розвивайтесь: де українським благодійним і громадським організаціям брати інформацію та підтримку

У некомерційному секторі часто збираються люди з неабияким бажанням змінювати світ. Але щоб такий запал міг довго живити організацію, його варто підтримувати якісними знаннями. 

 

Тому ми зібрали можливості платного та безоплатного навчання для представників благодійних та громадських організацій, а також корисні ресурси для пошуку грантів та налагодження роботи.

 

Навчання

 

Освітня програма «Управління неприбутковими організаціями» в УКУ

Формат: денна форма

Тривалість: 1,5 роки (12 модулів)

 

Український католицький університет (УКУ) пропонує здобути освіту магістра. Навчання на програмі «Управління неприбутковими організаціями» триває півтора роки та вартує  195 000 гривень. Але  є можливість отримати стипендії, що покривають від 35 до 75 % вартості. 

Це єдина в Україні освітня програма такого спрямування. Частина курсів викладається англійською мовою, а дипломна робота має прикладний характер, її можна одразу використати у поточній діяльності. 

 

Курс «Бухоблік для неприбуткових організацій»

Формат: онлайн або офлайн

Тривалість: 8 годин

 

«Бухоблік для неприбуткових організацій» — це курс від Навчального центру Інновацій. Його ціна — 5000 гривень. Є домашні та практичні завдання. Серед тем:

 

  • складання фінансових звітів;
  • облік доходів і витрат;
  • оподаткування;
  • контроль фінансових операцій;
  • особливості обліку благодійних внесків та грантів.

     

Правовий інкубатор «The lawyer for NGOs»

Формат: онлайн-тренінги та їхні записи

Тривалість: 40 годин

Сертифікат: так

 

Правовий інкубатор «The lawyer for NGOs» від ГО «Ти потрібен Україні» створений для спеціалістів з неприбуткових організацій, які хочуть розібратися у юридичній, податковій та бухгалтерській галузях. Це річний курс, що містить 20 тренінгів. Він уже триває, але до кінця року ще можна приєднатися і отримати усі записи. Ціна навчання — 2500 гривень.

 

Безкоштовні онлайн-курси

 

5 кроків до успіху громадської організації

Платформа: Зрозуміло

Формат: відеолекції

Тривалість: 6 годин

Сертифікат: Так

 

«Разом ми сильніші: 5 кроків до успіху громадської організації» — онлайн-курс від «Фонду Східна Європа». Його створили, щоб допомогти українським громадським організаціям стати більш впізнаваними, розвивати компетенції та інституційну спроможність. 

 

За 8 лекцій можна дізнатися про те, як залучати підтримку від донорів, налагоджувати роботу організації, як звітувати та створювати комунікаційну стратегію. 

 

Успішний грантер

Платформа: Зрозуміло

Формат: відеолекції

Тривалість: 6 годин

Сертифікат: Так

 

«Успішний грантер» — онлайн-курс проєкту «Фенікс», що впроваджується «Фондом Східна Європа». Творці курсу обіцяють, що «тут є відповіді на поширені запитання, які виникають у організацій, що подаються на грантовий конкурс». А саме:

 

  • які документи знадобляться;
  • як зібрати ефективну команду;
  • як самостійно заповнювати заявки і уникати помилок;
  • яким має бути реалістичний бюджет;
  • де шукати конкурси грантів.

     

За 12 лекцій слухачі пройдуть усі теми — від установчих документів до звітності для донорів, що надали грант.

 

Гуманітарне реагування

Платформа: Зрозуміло

Формат: відеолекції

Тривалість: 6 годин

Сертифікат: Так

 

«Як попередити 90% проблем в гуманітарному реагуванні» — це онлайн-курс, розроблений у межах програми «Разом ми – Шелтер» від «Фонду Східна Європа». Він розповість слухачам про стандарти гуманітарного реагування за 9 модулів, серед тем:

 

  • досвід інших гуманітарних катастроф;
  • як звітувати за надану допомогу;
  • як вчасно та якісно допомагати.

 

Моніторинг і оцінювання для ГО

Платформа: Зрозуміло

Формат: відеолекції

Тривалість: 6 годин

Сертифікат: Так

 

«Моніторинг і оцінювання для ГО» — онлайн-курс від «Фонду Східна Європа» та «Української асоціації оцінювання». Він розроблений для організацій, які хочуть створити чи покращити систему моніторингу й оцінювання. У курсі є 10 лекцій, прослухавши які, можна розібрати із тим, що таке система моніторингу, які показники треба збирати і враховувати, чому без якісного оцінювання важче впроваджувати проєкти.

 

Основи SMM для ГО

Платформа: Зрозуміло

Формат: відеолекції

Тривалість: 6 годин

Сертифікат: Так

 

«Основи SMM для ГО» — курс про базові навички просування у соцмережах від проєкту «Фенікс» та «Фонду Східна Європа». Курс містить 6 модулів та 11 лекцій, які охоплюють теми комунікаційної стратегії, різновиди контенту та візуального стилю. Тут багато практичних порад та прикладів із соцмереж.

 

Фінансовий менеджмент

Платформа: Європейський простір

Формат: відеолекції

Тривалість: 10 хвилин

Сертифікат: так

 

«Фінансовий менеджмент» — це короткий онлайн-курс з 4-ох лекцій про  бюджетування грантового проєкту, витрати і звітування. Лекції читає Олександр Короб, тренер з фінансового менеджменту Проєкту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні. Всього за 10 хвилин можна стисло дізнатися про основні точки, які знадобляться при виконанні проєктів.

 

Основи копірайтингу

Платформа: Європейський простір

Формат: відеолекції

Тривалість: 15 хвилин

Сертифікат: так

 

«Основи копірайтингу» — курс з 3 лекцій про копірайтинг від Юлії Колесник, яка має понад 10 років досвіду роботи у комунікаціях. Слухачі дізнаються, з чого почати написання текстів, як підібрати правильний голос для них та як розповідати історію якісно. 

 

Безпека волонтерів під час війни

Платформа: Edera

Формат: відеолекції

Тривалість: 7 годин

Сертифікат: так

 

«Рятуй, не ризикуй» — онлайн-курс про те, як волонтери мають піклуватися про власну безпеку під час роботи. Курс складається з 4 модулів та тестів наприкінці, щоб отримати сертифікат. Серед тем:

 

  • ризики і загрози особистої безпеки;
  • психологічна та цифрова безпека;
  • правила поведінки на прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

 

Соцмережі для неприбуткових організацій

Платформа: Academy Ocean

Формат: текстові матеріали

Сертифікат: ні

 

«Соцмережі для неприбуткових організацій» — це 13 текстових матеріалів, які можна зберегти у форматі pdf від Академії nonprofit маркетингу «Inweb». Кожен файл містить корисні посилання, приклади та поради — охоплює оформлення профілю, його просування та бюджет, а також проблеми, з якими можна зіткнутися у процесі. Щоб переглядати курси, треба зареєструватися на платформі.

 

NGO та медіа: ефективна взаємодія

Платформа: Academy Ocean

Формат: текстові матеріали

Сертифікат: так

 

«NGO та медіа: ефективна взаємодія» — це курс, що складається з 16-ти тем від Академії nonprofit маркетингу «Inweb». Усі теми подаються у текстовому форматі з прикладами та поясненнями, а інформацію можна завантажити у pdf. На курсі можна дізнатися про те, як організаціям налагоджувати співпрацю з медіа, готуватися до інтерв’ю, розробляти комунікаційну стратегію та пропонувати новини.

 

Інші можливості навчання можна відстежувати за посиланням.

 

Корисні платформи та підписки

 

Щоб отримати безкоштовний доступ до навчальних сервісів чи значну знижку, треба детально розповісти про свою діяльність і надати відповідні документи. Навіть якщо на сайті сервісу ви не знайшли розділу про знижки для некомерційних організацій, варто написати лист чи звернутися у службу підтримки, зазвичай у компаніях передбачені такі можливості.

 

Можливості від Google 

 

Платформа дає кілька варіантів, як неприбуткові організації можуть використовувати її інструменти безкоштовно. Подати запит можна за посиланням.

 

Google Workspace for Nonprofits — простір з Gmail, Google Drive, Google Docs тощо, це можливість створити корпоративні пошти команді та налаштувати спільну роботу.

 

Google Ad Grants —  надає безкоштовну некомерційну рекламу для текстових повідомлень у Google на 10 тисяч доларів щомісяця.

 

Google Планета Земля та Карти — можливість допомогти людям знаходити найближчі до них ресурси на картах, створювати прості мапи та візуалізації даних (добре підходить для гуманітарних проєктів).

 

Microsoft

Компанія пропонує безоплатний доступ до Microsoft 365 (усі програми пакету), Dynamics 365 (платформа управління фінансами та продажами), грант на Azure (щоб спростити процес створення онлайнових додатків) тощо. Усі пропозиції — за посиланням.

 

Для створення дизайнів

 

Canva — платформа дизайну пропонує безоплатний доступ до преміум-версії, у якій можна створювати дописи та сторіз в соціальних мережах, інфографіку та вебсайти, презентації, звіти, плакати, листівки тощо. Щоб отримати такий доступ, треба заповнити заявку та дочекатися відповіді. 

 

Animoto — сервіс для створення відео та анімацій пропонує неприбутковим організаціям знижки на користування платформою. А також у них на сайті є цілий розділ із порадами для створення відео для фандрейзингу. Щоб отримати знижку, варто написати у підтримку.

 

Для планування і роботи в команді

 

Відомі платформи для організації роботи в команді також пропонують свої знижки, наприклад:

  • Trello — сервіс для постановки завдань та ведення проєктів (75 % знижки);
  • Asana — платформа, де можна спільно працювати над проєктами (50 % знижки);
  • Miro — сервіс зі спільними дошками та плануванням (30 % знижки);
  • Slack — месенджер для корпоративного спілкування (85 % знижки).

 

Де шукати гранти та інші можливості

 

Різні платформи часто публікують відкриті конкурси, стипендії та можливості для неприбуткових організацій, наприклад:

 

Також можна підписатись на розсилки самих донорів, які публікують відкриті конкурси на своїх ресурсах.

 

*прев'ю зображення згенероване за допомогою ШІ.

 

Авторка: Олеся Богдан

Читати ще
load knowledge-hub card img

Новини та анонси

2 хв

ГО «Philanthropy in Ukraine» шукає модератора...
load knowledge-hub card img

Статті

7 хв

Комунікації для фандрейзингу: лайфхаки та мет...

Розповідаємо про те, які лайфхаки роблять фандрейзинг успішним.

load knowledge-hub card img

Дослідження

45 хв

Очікування та виклики грантодавців в Україні