Philanthropy in Ukraine долучились до підписання листа «Солідарність у діях»
Philanthropy in Ukraine підписали лист «Солідарність у діях», який підготувала Національна мережа розвитку локальної філантропії. До його підписання долучились і багато інших представників українських НУО.
Цей лист адресований до міжнародних організацій та донорів. У ньому йдеться про те, що у 2022-му році організація опублікувала перший відкритий лист «Якщо не зараз, коли?», адресований до міжнародників, які прагнуть допомогти Україні. Однак, як показала практика, наявної підтримки наразі недостатньо.
«Згідно з документом Grand Bargain 2016 року, міжнародні фонди взяли на себе зобов’язання локалізувати 25% своїх ресурсів. Це крок, який міг би мати значний вплив. Але де ж результати? Час розмов та декларацій своєї відданості давно минув. Локальні організації досі у позиції, де вони змушені боротися із наслідками від атак на своїй території та паралельно доводити, що їм можна довіряти та їх пропозиції варті уваги», — йдеться у листі.
Тому ініціатори наголошують на виконанні усіх пунктів із попереднього листа «Якщо не зараз, коли?», а також додали декілька нових принципів:
1. Спрямовуйте допомогу рівномірно до наявних потреб;
2. Прозорість і доступ до рішень;
3. Розділяйте відповідальність та ризики;
4. Пріоритезуйте сталість понад зручністю;
«Ми закликаємо міжнародних партнерів ставити в пріоритет результати їхньої роботи в Україні, а не розширення своїх операцій чи досягнення внутрішніх цілей локалізації. Як локальні актори, ми будемо відстоювати створення стійкої системи місцевого реагування, а не просто допомагати вам виконувати ваші амбіції з локалізації», — йдеться у листі.
Також українські організації просять міжнародні стати адвокаційними партнерами, які допомагають локальним організаціям.
«Немає сенсу замовчувати той факт, що міжнародні організації мають більше влади, ресурсів та доступу до медіа-простору. Ми закликаємо вас стати нашими союзниками в боротьбі за майбутнє нашої країни».
Повну версію листа ви можете прочитати тут.
Співзасновниця Philanthropy in Ukraine Анна Нішніанідзе зауважує, що українським НУО варто об’єднувати зусилля, аби отримати необхідне.
«Тому що тільки спільний голос може бути почутим. А нам, як сектору, вкрай важливо доносити свої адвокаційні меседжі до міжнародної спільноти. І тільки кампанії, до яких долучається багато різних організацій, мають шанс на те, щоб на них звернули увагу», — каже Анна.
А також закликає представників інших організацій долучитись до підписання цього листа.
*прев'ю зображення згенероване за допомогою ШІ.
Авторка: Еля Серкожаєва