Презентація дослідження «Потреби та виклики українських НУО в умовах війни»
Громадська організація «Philanthropy in Ukraine» презентувала дослідження «Потреби та виклики українських НУО в умовах війни», яке аналізує основні зміни та досягнення неприбуткового сектору України за останні 2,5 роки.
Захід відбувся 10-го вересня у Києві. Також можна було долучитись до трансляції онлайн.
Дослідження «Потреби та виклики українських НУО в умовах війни» ініціювала організація «Philanthropy in Ukraine», а команда соціологічного центру «Соціоінформ» реалізувала цей задум, взявши за основу експертні інтерв’ю представників 20-ти різноманітних організацій.
Під час дослідження команда «Соціоінформ» провела інтерв’ю з 20-ма різними організаціями: 10 з них — представники громадського сектору, а 10 — благодійного. Також вони представили команди як національного, так і регіонального рівнів.

Ініціатори дослідження розповідають, що основною метою було визначити головні потреби, виклики та реальну ситуацію з діяльністю українських НУО в умовах невизначеності та воєнного стану.
Співзасновниця «Philanthropy in Ukraine» Любов Раїнчук розповідає, що команда вирішила провести дослідження, адже воно допомагає діяльності організації рухатись вперед згідно з реальними показниками роботи всього сектору. Тому що розуміючи потреби, можна можна сформувати план дій, як їх реалізувати.
«Крім того, ми працюємо над розвитком філантропії, а неприбуткові організації — одні з ключових стейкхолдерів і важливо розуміти, які проблеми в секторі, рекомендації щодо взаємодії та потреби стосовно розвитку», — зазначає Любов.
Також додає, що результат дослідження допоможе у роботі не тільки «Philanthropy in Ukraine», але й іншим представникам неприбуткового сектору.
«Ми співпрацюємо з ОГС активно і розуміння реальної ситуації, яка підтверджена даними, нам потрібна для того, щоб доносити правильні повідомлення партнерам, адаптовувати програми та тримати руку на пульсі», — каже Любов Раїнчук.
Ще одна співзасновниця «Philanthropy in Ukraine» Анна Нішніанідзе розповіла, що команда мала досить обмежені терміни, аби підготуватись до презентації.
«Дослідження від соціологічної агенції ми отримали 20-го серпня. А презентація у нас відбулась вже 11-го вересня. Тому на підготовку у нас було всього лише 2,5 робочих тижні. Але нам вистачило часу».
Загалом дослідження охоплює такі аспекти:
- Виклики: Брак довгострокового фінансування, вигоряння працівників, проблеми з логістикою та безпекою;
- Досягнення: Організації масштабуються та адаптуються до нових викликів, знаходять нові шляхи фінансування та розвитку;
- Партнерства: Зростає співпраця з міжнародними донорами, але потрібна подальша робота для рівноправного партнерства.

Після презенації відбулась пленарна дискусія, під час якої учасники ділились своїми думками щодо результатів дослідження. До дискусії долучились CEO Краудфандингової платформи Моє Місто Сергій Лукачко, фахівчиня з гуманітарних питань, програми уряду Великої Британії, Посольство Британії в Україні Наталія Василюк, директорка Альянсу Українських організацій громадянського суспільства Міла Леонова та заступниця директора ІСАP Єднання Наталія Климова.
Про актуальність дослідження розповів Сергій Лукачко:
«Ми в «Моє Місто» любимо працювати з даними, цифрами та фідбеком від наших авторів, які збирають кошти. Тому це дослідження, як ніколи є актуальним для нас, аби врахувати всі потреби українських НУО і зрозуміти, де саме і в якій ролі ми можемо підсилити організації в регіонах. Також такі дослідження — це можливість "звірити годинники" та побачити, куди рухається спільнота НУО, що є пріоритетом для нас всіх, як єдиного організму. Радий, що «Philanthropy in Ukraine» проробили таку грунтовну роботу».

Також додає, що приємно бачити, як сектор сильнішає та розвивається:
«Для мене дуже цінно бачити, що ми, як сектор, стаємо сильніші, доросліші та професійніші. Хочемо більше опиратись на дані та статистику, більше говоримо про тестування проєктів, перед великим релізом, та звісно починаємо по-новому переосмислювати кооперацію та мережування, аби бути ще більш ефективними. З'являється відчуття вдячності та впевненості, що разом ми зможемо подолати всі виклики які перед нами стоять».
Авторка: Еля Серкожаєва