Статті10 верес. 2024

Як неприбутковим організаціям розвивати свій LinkedIn?

LinkedIn — це професійна соцмережа, і хоч вона не така популярна в Україні, як Facebook чи Instagram, та саме для неурядових організацій (НУО) це хороший інструмент для розвитку. 

Щоб розповісти, чим ця соцмережа корисна, поговорили з Оленою Сабрі, кар’єрною коучинею зі США. Вона має унікальну сертифікацію зі створення профілів на LinkedIn від National Resume Writers Association (NRWA).

 

Чим LinkedIn корисний для НУО

 

Олена Сабрі розповідає, що LinkedIn — це найбільша професійна соціальна мережа у світі, що налічує 1 млрд користувачів з 200 країн. Вести свою сторінку можна 26 мовами, хоч експертка і радить обов’язково дублювати інформацію англійською. 

 

На цій платформі є 1 мільйон неурядових організацій, тож це хороший шанс познайомитися з колегами, потенційними партнерами та донорами, або ж знайти роботу у секторі:

 

«Колись LinkedIn використовували лише для пошуку роботи, а зараз це платформа для професійного нетворку та розвитку бренду організації, керівника і ваших співробітників», — пояснює Олена. 

 

Щоб присутність вашої організації на платформі працювала на 100%, потрібно лише три речі, каже експертка:

 

  • заповнити профіль;
  • взаємодіяти з іншими людьми: коментувати, лайкати, писати й приєднуватися до нових контактів;
  • створювати  контент.

     

Як створити сильний профіль на LinkedIn

 

Олена Сабрі впевнена, що профіль на LinkedIn дуже важливий, бо він показує, хто ви. 

 

Під час створення сторінки платформа присвоює кожному користувачу номер профілю і він відображається у адресі посилання на нього, але є можливість прибрати ці цифри і залишити ім’я чи назву компанії. Зробити це можна у налаштуваннях. 

 

Банер:

 

Банер (обкладинка профілю) не може бути сірим, достатньо зробити простеньку обкладинку з лого.  Також можна додати важливі світлини — тих, кому ви допомагаєте або яку асоціацію  хочете викликати у людей. Щоб з першого погляду було зрозуміло, яка у вас спеціалізація.

 

«Коли люди неправильно заповнюють профіль: без фото і з сірим банером, то профіль має вигляд фейку або неактивної сторінки. Тоді сам LinkedIn видаляє такі акаунти», — розповідає експертка.

 

Canva (платформа графічного дизайну) дає змогу зробити банер безкоштовно і доволі швидко.

 

Заголовок:

 

Найвагоміша частина вашого профілю — це заголовок. Адже під кожним коментарем, який ви залишатимете у цій соцмережі, усі користувачі бачитимуть ваше ім’я, прізвище, а також позицію (посаду) у компанії. Саме за цим заголовком вас можна буде знайти, каже експертка: 

 

«Уявіть, що ваш хедлайн — це обкладинка вашого журналу чи білборд про вас. Напишіть не лише позицію та компанію, але й те, кому ви встигли допомогти, наприклад: допомогли 100 тисячам українських жінок знайти професію».

 

Заголовок на LinkedIn — це те, за чим вас будуть впізнавати, тому варто коротко, але чітко його сформулювати за такою схемою: «Хто ви, для кого ви працюєте і як допомагаєте».

 

«Якщо ви працювали у великих корпораціях: Microsoft чи Google, або у відомих в Україні компаніях,  можете це написати — бо вас так шукатимуть за ключовими словами», — підкреслює експертка.

 

Світлина:

 

Важлива частина профілю — це фото, каже Олена. Є декілька «ні» для таких світлин:

 

  • сонцезахисні окуляри;
  • фото з відпустки;
  • фото з чоловіком, дитиною чи собакою;
  • селфі;
  • мультяшні фото.

 

Тож Олена радить брати таке фото, яке б ви поставили на сайт своєї компанії: професійне, доволі свіже (за останні 3-4 роки), у одязі ділового стилю.

 

«Коли моя клієнтка, яка прийшла на консультацію, змінила фото на професійне, то перегляди профілю зросли на 1000 відсотків! Бо це живий профіль, люди почали її впізнавати і приєднуватися», — ділиться кейсом експертка.

 

Про вас:

 

Ще є важливий розділ about us — це ваша історія. Декілька речень про роль у компанії, ваша цінність, що робить вас унікальним, а також кому та як ви допомагаєте, які проблеми вирішуєте. Олена каже, що можна додати і ключові досягнення та список навичок, які ви здобули у сфері. Час від часу розділ варто оновлювати, бо багато показників може змінитися. Є і технічні характеристики: мінімум 40 слів, щоб пошуковик міг зчитати текст і знайти ваш профіль.

 

І обов’язково додавати заклик до дії: наприклад, підпишіться на мою розсилку новин чи стежте за акаунтом.

 

Обране:

 

Також на платформі LinkedIn можна додавати контент в обране (всього 3 дописи) — це те, що користувачі побачать про вас найпершим, як закріплені повідомлення. Олена радить заповнювати розділ інтерв’ю, подіями, які ви зараз організовуєте тощо. Це можна порівняти з портфоліо.

 

Досвід:

 

У цьому розділі варто вказати не лише місця роботи, а й конкретні результати, яких досягли:

 

«Якщо ви керівник, напишіть, кому ви допомогли: 15 тисячам жінок чи провели 15 тренінгів. Пишіть, скільки волонтерів маєте і в яких регіонах провадите роботу. Адже numbers tell a story (цифри розповідають історію — ред.)», — розповідає Олена.

 

Можна прикріпити інтерв’ю з вами, інфографіку про роботу, тощо.

 

Рекомендації:

 

Рекомендації – це розділ з відгуками про вашу роботу. Олена радить попросити клієнтів, донорів чи партнерів написати для вас рекомендацію. Збирайте рекомендації з того ринку, де ви працюєте.

 

Волонтерство:

 

На платформі є розділ про волонтерство і часто його заповнюють лише додаючи назву компанії, де волонтерили, каже Олена. Але можна розписати більше: коротко розповісти про фонд, що ви там робили і чому навчилися.

 

Публікації та нагороди:

 

Щоб підкреслити свою експертність, додавайте інформацію про свої дослідження, нагороди, публікації, роботу над книжкою тощо.

 

Як розбудувати контакти

 

Взаємодіяти на платформі — обов’язково. Олена каже, треба коментувати дописи інших, обговорювати їх зі спільнотою, поширювати контент, читати новини і дивитися трансляції. Серед користувачів платформи понад 8 мільйонів — це топменеджери:


«Тобто 4 з 5 людей — ті, що приймають рішення у компаніях. А отже це ваші донори, потенційні спонсори та партнери», — наголошує Олена Сабрі.

 

Потрібно нарощувати базу своїх контактів, бо LinkedIn чудова соцмережа для нетворкінгу:

 

«Люди чомусь вважають, що нетворкінг — це працювати з колишніми колегами, друзями. Ні, це нові контакти! Їх потрібно розширювати, а за кожну вашу дію — лайк, коментар, повідомлення — платформа присвоює вам бали, і ваш профіль підіймається. А якщо ви ще й створюєте контент — то ви в тренді. Якщо контент — це король, то коментарі — це королева», — ділиться Олена. 

 

Є теорія про три рівні контактів, де перший рівень займають ваші контакти, а наступні — уже контакти ваших контактів. Так створюється мережа.

 

Сила LinkedIn саме у другому рівні, тобто у контактах ваших контактів, адже ті, хто вже є у вашому колі спілкування, рекомендують вас іншим людям — так коло росте. 

 

З партнерами та донорами вибудовувати відносини особливо важливо. Для цього Олена радить обов’язково дякувати за внески і показувати, як цей вклад змінив чиєсь життя, який вплив мав.

 

«Висловлюйте подяку публічно — вашим волонтерам, співробітникам, донорам. Відзначайте їхній внесок та інформуйте про свої зміни: робіть розсилки тощо», — каже експертка.

 

Звісно, не варто забувати і про прозору звітність. А ще про стратегію утримання донорів — як показати їхню важливість, винагородити за внесок тощо. 

 

Як створювати контент

 

Які типи контенту можна створювати на LinkedIn:

 

  • текстовий контент;
  • текст+ світлина чи колаж;
  • короткі відео;
  • статті (які можна додати у розсилку своїм контактам);
  • документи, звіти, презентації, дослідження (перепакувати у пости-каруселі);
  • опитування, щоб дізнатися, які теми цікаві для аудиторії;
  • святкування подій (нагорода, вступ на нову спеціальність, важлива поїздка тощо).

 

Олена розповідає, що LinkedIn рекомендує писати за правилом 2-2-1: це дві частини інформаційного контенту (чим допомагаємо, про нашу програму), одна-дві цікаві історії, щоб продемонструвати ваш вплив і call to action (заклик до дії) — підпишіться, перейдіть сюди, завітайте в наш профіль, скачайте наш гайд.  Ця модель дозволяє збільшити залученість аудиторії:

 

«В мене такий підхід — ніколи нічого спочатку не просити. Адже перед тим, щоб просити, людям треба щось дати. Тому дуже важливо розповісти вашу історію», — каже експертка.  

 

То про що ж писати? Про ваші історії, проєкти, вплив, анонси та огляди заходів, інсайти після форумів, натрапили на цікаву статтю — поділіться нею, радить Олена Сабрі. А ще важливо показувати «залаштунки» роботи: дорога на конференцію, роздавання гуманітарної допомоги волонтерами тощо. Ділитися варто як успіхами, так і невдачами, вважає експертка — це допоможе створити міцний персональний бренд:

 

«Не треба сидіти тут цілими днями, достатньо 2-3 рази на тиждень написати про свої новини» .

 

Олена каже, що багато людей надихаються дописами інших учасників платформи — тож беріть структуру, яка сподобалася і наповнюйте своїми сенсами.

 

«У вас уже є контент-календар інших соцмереж, ви можете його використати як основу. Не потрібно створювати новий контент, ви можете взаємодіяти, спілкуватися з вашою ідеальною аудиторією і використовувати аналітику LinkedIn, щоб писати ще краще, щоб розширювати вашу аудиторію, ваш вплив», — каже експертка. 

 

Сторінка НУО на цій платформі допоможе сформувати бренд організації, залучити працівників чи волонтерів, збирати кошти та шукати нових партнерів.

 

Корисні ресурси для НУО від LinkedIn

 

На відміну від інших соціальних мереж, на платформі є багато корисних статей для просування організації, наприклад, поради як збирати кошти в LinkedIn, як оформити профіль чи обкладинку. Також платформа дає гранти на рекламу і має спеціальну кнопку для збору донейтів — «give».

 

У соцмережі є різноманітні спільноти за індустріями, для non-profit є офіційна група — тут публікуються всі опитування, обговорення, новини сектору. Також можна створити свою власну групу.  LinkedIn дає змогу навчатися:

 

«Тут є платформа LinkedIn Learning з онлайн-курсами. Ви можете отримати навіть сертифікацію! По ключовому запиту нон профіт я знайшла 374 курси! Ви можете виховувати ваших менеджерів, лідерів, волонтерів», — радить Олена Сабрі.

 

Тож LinkedIn може стати хорошою платформою для зміцнення вашого фонду чи громадської організації, не нехтуйте можливістю розповісти ще більшій кількості людей про те, що ви робите світ кращим.

 

*прев'ю зображення згенероване за допомогою ШІ.

Авторка: Олеся Богдан

Читати ще
load knowledge-hub card img

Новини та анонси

2 хв

ГО «Philanthropy in Ukraine» шукає модератора...
load knowledge-hub card img

Статті

7 хв

Комунікації для фандрейзингу: лайфхаки та мет...

Розповідаємо про те, які лайфхаки роблять фандрейзинг успішним.

load knowledge-hub card img

Дослідження

45 хв

Очікування та виклики грантодавців в Україні