Виклики та потреби українського неприбуткового сектору
Зовнішні фактори, такі як війна та економічна нестабільність, серйозно впливають на діяльність і сталість українських громадських та благодійних організацій. Однак сектор продемонстрував значну адаптивність, посиливши інституційну спроможність і зростаючи попри труднощі. Основними проблемами залишаються брак кадрів, вигорання, скорочення фінансової підтримки, державний тиск і загальна невизначеність.
Малі організації стикаються з більшими труднощами у залученні фінансування, утриманні кваліфікованого персоналу та розвитку. Відповіддю на ці виклики можуть стати організаційний розвиток, нові технології та управлінські практики, а також навчання. Однак для цього потрібен фінансовий і експертний ресурс, якого часто не вистачає.
Підтримка з боку міжнародних донорів і держави, а також внутрішнє співробітництво між організаціями, обмін досвідом і кооперація мають стати ключовими інструментами для зміцнення сектору.
Дослідження “Виклики та потреби українського неприбуткового сектору” було проведено соціологічною агенцією Соціоінформ на замовлення Philanthropy in Ukraine (PhilinUA), організації, яка працює над підвищенням ефективності філантропії в Україні, зокрема через підтримку та розвиток неурядових організацій (НУО). НУО відіграють важливу роль у наданні гуманітарної допомоги, реалізації ключових соціальних проєктів та сприянні позитивним змінам у суспільстві.
В умовах війни НУО стикаються з новими викликами та потребами. Для забезпечення їхньої стабільної та ефективної діяльності необхідно розуміти, які ресурси та підтримка їм потрібні. Метою цього дослідження є аналіз актуальних потреб та викликів, що постають перед НУО, для того, щоб українські та міжнародні організації могли адаптувати свої програми і покращити співпрацю відповідно до сучасних реалій.
З короткою версією дослідження можна ознайомитися за посиланням.
Час на читання скороченої версії: 8 хвилин.
Автори: ГО “Philanthropy in Ukraine” спільно з “Соціоінформ”