Philanthropy in Ukraine презентували першу в Україні платформу для верифікації
Philanthropy in Ukraine презентувала свій проєкт — першу в Україні платформу для верифікації та розвитку неприбуткових організацій.
Захід відбувся 13 лютого у Києві, також можна було долучитись за допомогою онлайн трансляції.
Система верифікації організацій — це комплексна належна перевірка (або ж due diligence) та оцінювання організацій, які можуть потрапити на платформу від Philanthropy in Ukraine. Цей каталог – це можливість зібрати у одному просторі інформацію про різноманітні фонди та ГО України і представити їх для донорів, а також для всіх охочих побачити, як розвиваються та працюють прозорі організації.
Більше про платформу верифікації та її пілотування можете почитати у статті Пілот системи верифікації або ж due diligence від Philanthropy in Ukraine: як це відбувалося.
Платформу презентувала співзасновниця Philanthropy in Ukraine Анна Нішніанідзе.
«Наша платформа — це місце, де можна знайти ефективні та прозорі організації з України. Ми мріємо про світ, де українські організації проходять повний due diligence один раз на два роки. Це наша велика ідея, яка може звучати, як казка. Але для того, щоб діяти, нам треба мати велику амбіцію та велику мрію», — зазначила Анна.

PhilinUA — це унікальний простір для НУО, де вони можуть:
- пройти верифікацію за міжнародними стандартами;
- отримати експертну оцінку своєї діяльності;
- стати більш видимими для потенційних донорів;
- отримати доступ до освітніх ресурсів;
- стати частиною професійної спільноти тих, хто пройшов верифікацію.
Як це працює верифікація організацій:
1. Реєстрація ОГС. Організація створює обліковий запис на платформі PhilinUA, щоб отримати доступ до процесу комплексної перевірки;
2.Заповнення анкети. ОГС надає необхідну інформацію та документи, дотримуючись чітких інструкцій;
3.Оцінка експертами. Незалежні спеціалісти аналізують
надану інформацію за стандартизованими критеріями. Якщо проходженя успішне, то ОГС отримує статус «верифікована» та
додається до каталогу. Якщо потребує вдосконалення, то організація отримує доступ до навчальних ресурсів PhilinUA та рекомендації для покращення;
4. Каталог і мапування. Верифіковані ОГС публікуються в каталозі, де партнери можуть знаходити їх за регіоном, напрямом діяльності чи масштабом проєктів;
5. Співпраця. Всі зацікавлені можуть знаходити та підтримувати перевірені організації.
На презентацію прийшли представники українських НУО. Тренерка з цифрових комунікацій в організації «Lightful» Світлана Бахшалієва поділилась власними думками щодо платформи.
«Маючи досвід роботи з міжнародними донорами, я помітила, що пошук проєктів та потенційних партнерів у нових країнах та регіонах часто є непростим завданням. Як перевірити, що організація має активні програми, доступ до місцевих спільнот та необхідну звітність? Багато організацій в Україні не мають потрібної інформації (або зовсім не мають сайту), тому стають менш видимими для міжнародної спільноти донорів. Тому я вважаю, що створення платформи мапування та комплексної перевірки неприбуткових організацій є першим і дуже важливим кроком для розвитку спроможності організацій громадянського суспільства в Україні, підвищення довіри до них серед донорів та партнерів та розбудови українського неприбуткового сектору загалом», — зазначила Світлана.
CEO Краудфандингова платформа Моє Місто Сергій Лукачко додав, що на його думку платформа відіграє важливу роль у розбудові незалежної оцінки та спрощеної перевірки в Україні.
«Це гарний інструмент та можливість метчити донорів з українськими НУО, а також лобіювати швидкий та зручний процес проходження оцінки. В Україні дуже багато НУО і цей сектор постійно розвивається, для кожної організації це можливість подивитись на себе з боку, побачити свої слабкі та сильні сторони і працювати над тим, аби бути стійкішими».
Засновниця Connection Agency та експертка з організаційного розвитку Уляна Мовчан розповіла, що в Україні було багато спроб створення різноманітних платформ для обʼєднання громадянського суспільства.
«Але те, що зробили Philanthropy Ukraine – це перший подібний продукт не лише в Україні, це абсолютно нова практика і для світу. Я вважаю, що це перший крок до справжньої локалізації у світі. І навіть якщо платформа не виправдає надій у тому плані, щоб забезпечити одну верифікацію організації для всіх донорів одночасно, її користь вже очевидна. Це чудове тренування організацій у проходженні подібних перевірок перед донорами».

Закликаємо організації подаватись на комплексну оцінку на платформі PhilinUA. Реєстрація вже відкрита.
Для організацій, які встигнуть подати заявку на комплексну перевірку до 28 лютого, є спеціальні пропозиції:
- участь у травневій офлайн-нетворкінг події з special guest;
- безкоштовний доступ до вебінарів,навчальних продуктів та освітніх програм PhilinUA на 6 місяців;
- розміщення спільного допису у соцмережах чи статті на платформі;
- корисні подарунки: книга «Заразлива щедрість» або стильний планер;
- шанс отримати стипендію на наш комплексний навчальний курс;
- сертифікат про проходження.
Реєстрація та проходження перевірки за посиланням.
Контакт: ap@philanthropyinukraine.org
Авторка: Еля Серкожаєва